2007 New Ocean New Ocean 95
Boat Name: "LADY EILEEN II"
LADY EILEEN II is a 2007 New Ocean New Ocean 95 currently available for sale in Phuket . This boat has a price of $3,300,000. Our team at Seattle Yachts is here to help you find the right boat for your needs, budget, and style. We have access to boats off the market that will never be seen online, so contact us today with your interest.
Price: $3,300,000
SPECIFICATIONS
| Price: | $3,300,000 |
| Boat Name: | LADY EILEEN II |
| Make: | New Ocean |
| Model: | New Ocean 95 |
| Year: | 2007 |
| Condition: | Used |
| Category: | Motor Yachts |
| Construction: | GRP |
| Length: | 97 ft |
| Display Length: | 97 ft |
| Beam: | 22 ft 0 in |
| Max Draft: | 7 ft 9 in |
| Min Draft: | 0 ft 0 in |
| Fuel Capacity (Gallons): | 4,000 |
| Fuel Type: | Diesel |
| Fresh Water Capacity (Gallons): | 600 |
| Max Speed: | 22 kn |
| Displacement: | 130 |
| Number of Engines: | 0 |
| Engine Make | -- |
| Engine Model | -- |
| Engine Power | -- |
| City: | Phuket |
| State: | -- |
| Country: | Thailand |
MORE INFO
Seattle Yachts is pleased to assist you in the purchase of this vessel. This boat is centrally listed by Northrop and Johnson. It is offered as a convenience by this broker/dealer to its clients and is not intended to convey direct representation of a particular vessel
Listing MLS by Yachtr.com
SIMILAR BOATS