2020 Sea Ray 350 SLX Outboard
The 2020 Sea Ray 350 SLX Outboard is currently available for sale in Fort Lauderdale Florida. This boat has a price of $269,000. Our team at Seattle Yachts is here to help you find the right boat for your needs, budget, and style. We have access to boats off the market that will never be seen online, so contact us today with your interest.
Price: $269,000
SPECIFICATIONS
| Price: | $269,000 |
| Boat Name: | -- |
| Make: | Sea Ray |
| Model: | 350 SLX Outboard |
| Year: | 2020 |
| Condition: | Used |
| Category: | Bowrider |
| Construction: | Fiberglass |
| Length: | 36 ft |
| Display Length: | 35 ft |
| Beam: | 10 ft 6 in |
| Max Draft: | 3 ft 3 in |
| Min Draft: | 2 ft 4 in |
| Fuel Capacity (Gallons): | 177 |
| Fuel Type: | Gas/Petrol |
| Fresh Water Capacity (Gallons): | 30 |
| Max Speed: | -- |
| Displacement: | -- |
| Number of Engines: | 2 |
| Engine Make | Mercury |
| Engine Model | 450R |
| Engine Power | 450.00 HP |
| City: | Fort Lauderdale |
| State: | Florida |
| Country: | United States |
MORE INFO
Trades Accepted
2020 Sea Ray 350 SLX R Outboard
Power:
Twin Mercury White 450R's (145 Hours)
Features:
Joystick
Dual SIMRAD Flush Mounted Multi-Function Displays
Isotherm Refrigerator
Kenyon Grill
L-Shaped Cockpit Seating
Trim Tabs
Fusion Stereo
2 Seat Helm Station
Forward Bow Seating
Cup Holders
Two Bow Tables
Air Conditioning
Bilge Storage
Cabin TV
Head
Canvas Cover
Contact us for more information.
We Accept Trades.
Seattle Yachts is pleased to assist you in the purchase of this vessel. This boat is centrally listed by Southpaw Yacht Sales. It is offered as a convenience by this broker/dealer to its clients and is not intended to convey direct representation of a particular vessel
Listing MLS by Yachtr.com
SIMILAR BOATS