2021 Sea Ray 320 Sundancer
The 2021 Sea Ray 320 Sundancer is currently available for sale in Daytona Beach Florida. This boat has a price of $269,000. Our team at Seattle Yachts is here to help you find the right boat for your needs, budget, and style. We have access to boats off the market that will never be seen online, so contact us today with your interest.
Price: $269,000
SPECIFICATIONS
| Price: | $269,000 |
| Boat Name: | -- |
| Make: | Sea Ray |
| Model: | 320 Sundancer |
| Year: | 2021 |
| Condition: | Used |
| Category: | Cruisers |
| Construction: | Fiberglass |
| Length: | 33 ft |
| Display Length: | 32 ft |
| Beam: | 10 ft 7 in |
| Max Draft: | 3 ft 4 in |
| Min Draft: | 2 ft 6 in |
| Fuel Capacity (Gallons): | 170 |
| Fuel Type: | Gas/Petrol |
| Fresh Water Capacity (Gallons): | 32 |
| Max Speed: | -- |
| Displacement: | -- |
| Number of Engines: | 2 |
| Engine Make | Mercury |
| Engine Model | 350 Verado |
| Engine Power | 350.00 HP |
| City: | Daytona Beach |
| State: | Florida |
| Country: | United States |
MORE INFO
TRADES ACCEPTED
2021 Sea Ray 320 Sundancer
Power:
Twin Mercury 350 Verados (572 Hours)
Westerbeke Generator (Gas) (29 Hours)
Features:
Radar
Dual SIMRAD Displays
Joystick
Underwater Lights
Extended Sunshade
L-Shaped Seating Area
Fusion Stereo and Sirius Satellite Radio
Cockpit Grill
Cockpit Refrigerator
Cockpit Sink
SeaDek on Transom
Flat Screen TV
Aft Sunpad
Adjustable Cabin Table Converts to Berth
Aft Berth Sleeps Two Comfortably
Microwave
Cabin AC
Head and Shower
Bow Seating
Bow Stereo Adjustment
Windlass
Black Gel Stripe
Contact us for more information.
We Take Trades.
Seattle Yachts is pleased to assist you in the purchase of this vessel. This boat is centrally listed by Southpaw Yacht Sales. It is offered as a convenience by this broker/dealer to its clients and is not intended to convey direct representation of a particular vessel
Listing MLS by Yachtr.com
SIMILAR BOATS