2019 Pursuit 325 OS
The 2019 Pursuit 325 OS is currently available for sale in Jacksonville Florida. This boat has a price of $284,900. Our team at Seattle Yachts is here to help you find the right boat for your needs, budget, and style. We have access to boats off the market that will never be seen online, so contact us today with your interest.
Price: $284,900
SPECIFICATIONS
| Price: | $284,900 |
| Boat Name: | -- |
| Make: | Pursuit |
| Model: | 325 OS |
| Year: | 2019 |
| Condition: | Used |
| Category: | Cuddy Cabin |
| Construction: | Fiberglass |
| Length: | 34 ft |
| Display Length: | 32 ft |
| Beam: | 10 ft 10 in |
| Max Draft: | 2 ft 2 in |
| Min Draft: | 1 ft 10 in |
| Fuel Capacity (Gallons): | 300 |
| Fuel Type: | Gas/Petrol |
| Fresh Water Capacity (Gallons): | 30 |
| Max Speed: | -- |
| Displacement: | -- |
| Number of Engines: | 2 |
| Engine Make | Yamaha |
| Engine Model | F300XCA |
| Engine Power | 300.00 HP |
| City: | Jacksonville |
| State: | Florida |
| Country: | United States |
MORE INFO
This 2019 Pursuit OS 325 is recently serviced and ready to fish. Powered by Twin Yamaha F300's with only 617 hours and the Generator has just 95.5 hours at the time of listing. Garmin MFD's, Radar, Autopilot and VHF provide her new owner with excellent navigational capabilities. The OS 325 delivers innovation and excellence in the perfect sized package all while combining finely engineered features designed with a timeless and elegant, yacht-caliber exterior. Her cabin finished with interior hardwoods, solid stock trim and modern fabrics to comfort you and your guests.
Seattle Yachts is pleased to assist you in the purchase of this vessel. This boat is centrally listed by HMY Yacht Sales, Inc.. It is offered as a convenience by this broker/dealer to its clients and is not intended to convey direct representation of a particular vessel
Listing MLS by Yachtr.com
SIMILAR BOATS