2020 Hunt Yachts Surfhunter 32
Boat Name: "Bonheur"
Bonheur is a 2020 Hunt Yachts Surfhunter 32 currently available for sale in Oxford Maryland. This boat has a price of $445,000. Our team at Seattle Yachts is here to help you find the right boat for your needs, budget, and style. We have access to boats off the market that will never be seen online, so contact us today with your interest.
Price: $445,000
SPECIFICATIONS
| Price: | $445,000 |
| Boat Name: | Bonheur |
| Make: | Hunt Yachts |
| Model: | Surfhunter 32 |
| Year: | 2020 |
| Condition: | Used |
| Category: | Downeast |
| Construction: | Fiberglass |
| Length: | 32 ft |
| Display Length: | 32 ft |
| Beam: | 10 ft 6 in |
| Max Draft: | 2 ft 7 in |
| Min Draft: | 1 ft 10 in |
| Fuel Capacity (Gallons): | 235 |
| Fuel Type: | Gas/Petrol |
| Fresh Water Capacity (Gallons): | 28 |
| Max Speed: | -- |
| Displacement: | -- |
| Number of Engines: | 2 |
| Engine Make | Mercury |
| Engine Model | 300 Verado |
| Engine Power | 300.00 HP |
| City: | Oxford |
| State: | Maryland |
| Country: | United States |
MORE INFO
Preliminary listing...Come see BONHEUR at the Bay Bridge Boat Show - April 17th, 18th & 19th
Contact listing broker for more information....and show tickets!
Seattle Yachts is pleased to assist you in the purchase of this vessel. This boat is centrally listed by DiMillo’s Yacht Sales. It is offered as a convenience by this broker/dealer to its clients and is not intended to convey direct representation of a particular vessel
Mechanical Disclaimer
Engine and generator hours are as of the date of the original listing and are a representation of what the listing broker is told by the owner and/or actual reading of the engine hour meters. The broker cannot guarantee the true hours. It is the responsibility of the purchaser and/or his agent to verify engine hours, warranties implied or otherwise and major overhauls as well as all other representations noted on the listing brochure.
Disclaimer
The company offers the details of this vessel in good faith but cannot guarantee or warrant the accuracy of this information nor warrant the condition of the vessel. A buyer should instruct his agents, or his surveyors, to investigate such details as the buyer desires validated. This vessel is offered subject to prior sale, price change or withdrawal without notice.
Listing MLS by Yachtr.com
SIMILAR BOATS